Általános iskola

KÜLDETÉSNYILATKOZAT

"Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen tudásvágya, hogy megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, megtanulja szeretni, amit csinál, és megtalálja a munkát, amit szeretni fog."

Szent-Györgyi Albert

Ez az idézet tökéletes megfogalmazása annak a hitvallásnak, amelyet iskolánk képvisel. Elismerjük tanulóink képességeit, ezért magas, de teljesíthető elvárásokat támasztunk feléjük. Arra törekszünk, hogy tanulóink a kész tények megtanulása helyett örömteli felfedezéseknek legyenek részesei, hogy a világot megcsodálva új ismeretekre tegyenek szert tanáraik irányításával.

Hiszünk abban, hogy minden kisgyermekben van valami jó, hogy mindegyik tanulónk valamilyen területen tehetséges. Hisszük, hogy odafigyeléssel, szeretettel, egyéni bánásmóddal teljesíthetjük küldetésünket, és minden tanulónkból a legjobbat tudjuk kihozni.

Mi is a legjobb dolog, amit szeretnénk tanulóinknál elérni? Testi, lelki harmóniára törekedve, következetesen kialakított és fenntartott:

szilárd tudás

KÖZMŰVELŐDÉSI LEHETŐSÉG AZ INTÉZMÉNY ÉLETÉBE:

Intézményünk 1981-ben művelődési központnak épült, így nagyon szerencsések vagyunk, hogy egy tágas és szép aulát tudhatunk magunkénak. Itt kapott helyet a színházterem és a kiállítótér is, amelyek tökéletes helyszínei a tanórán kívüli ismeretszerzés és kulturális fejlődés támogatásának. Különböző ünnepélyeken, iskolai műsorokon, gálán, egyéb rendezvényeken való szerepeltetéssel hozzászoktatjuk tanulóinkat ahhoz, hogy 200-220 fő előtt fellépjenek, és átéljék azt a sikerélményt, amit a közönség elismerése jelenthet számukra. Fontosnak tartjuk a magabiztosság, az önbecsülés ilyen módon is történő támogatását.

Helybe jön hozzánk a színházi előadás, a hangverseny és a mozi is. Számos előadás, rendhagyó óra színesíti iskolánkban különböző műveltségi területeken a kulturális kínálatot, bővítve ezzel tanulóink ismereteit. A színvonalas kiállítások pedig fejlesztik diákjaink esztétikai érzékét, felkeltik érdeklődésüket az igényes művészeti alkotások iránt.

MŰKÖDŐ SZAKKÖREINK

• énekkar
  • Mi Világunk - környezetvédelmi szakkör
  • kiskertész szakkör
  • bábszakkör
  • programozás és robotika szakkör
  • LEGO szakkör
  • német színjátszó szakkörök

CSAK A HARMONIKUSAN FEJLŐDŐ GYERMEK KÍVÁNCSI A VILÁG DOLGAIRA

• képes elfogadni magát és másokat
  • bízik a felnőttekben és a társaiban
  • képes megfelelő önértékelésre
  • tud határokat elfogadni, azokon belül szabadon élni
  • tud sikerélményeket megélni
  • képes boldog gyerek lenni
  • tud a képességeinek megfelelő teljesítményt nyújtani

Intézményünk mindezek szem előtt tartásával, a Köznevelési Törvény előírásainak és a Fenntartó elvárásainak megfelelően állította össze Pedagógiai Programját.

Iskolánkban minden adott ahhoz, hogy az oktató-nevelő munka, a gyerekek sokoldalú fejlesztése maximális hatékonysággal működhessen.

• magasan képzett, elhivatott, gyermekközpontú pedagógusok
  • kiváló technikai felszereltség
  • számítástechnikai tantermek
  • sportpályák
  • nagyméretű tornaterem
  • játékokkal felszerelt udvar
  • tágas, napfényes tantermek
  • könyvtár
  • konyha, ebédlő, büfé
  • orvosi szoba
  • gyógytestnevelés, gyógy- és fejlesztő pedagógusok

A NAPKÖZI OTTHON JELENTŐSÉGE

Iskolánkban őrizzük a napközi otthon hagyományos funkcióit. Fontosnak tartjuk a felkészülést a másnapi órákra, a pihenést, a szabad és szervezett játék lehetőségét, és a foglalkozások sokszínűségét.

A tanulási időt követően a gyerekek választható tematikus foglalkozásokon, szakkörökön vesznek részt, az aktuális igények alapján.

Várjuk a napközi otthonba azokat a gyerekeket, akik másnap felkészülten szeretnének iskolába menni, és érdekes, jó hangulatú foglalkozásokon, szakkörökön akarnak részt venni.

SPORTÉLET

Büszkék vagyunk arra a kínálatra, amit a sportélet területén fel tudunk ajánlani. Csapatsportok közül népszerű utánpótlás-képző iskolánkban, a városi szinten is feltörekvő kosárlabda. Ezt a sportolási lehetőséget fiúk és lányok egyaránt választhatják. Mint mindenütt a világban, nálunk is a legtöbb fiú focizni szeret a legjobban. Testnevelő, edző végzettségű kollégánk személye garancia a  színvonalas képzésre.

Az iskolánkban működő tornacsoport kiváló lehetőséget nyújt a lányok számára a szép és harmonikus mozgás, helyes testtartás, ügyesség fejlesztésére. Az egyéni sportok közül ajánljuk figyelmükbe az iskolánkban már hosszú évek óta  működő karate szakosztályt és az asztaliteniszt.

Lányok, fiúk egyaránt találnak zenés mozgási, táncolási lehetőséget. Kiváló testedzés és egyben mozgásfejlesztési lehetőség a néptánc és a német nemzetiségi tánc, melyek minden tanulónk számára elérhetőek iskolánkban.

Ha a gyerekek toleráns légkörben élnek,
Megtanulnak türelmesnek lenni.
Ha a gyerekek bátorítva élnek,
Megtanulnak bízni.
Ha a gyerekek dicsérve élnek,
Megtanulják az igazságosságot.
Ha a gyerekek biztonságban érzik magukat,
Megtanulnak hittel élni.
Ha a gyerekek megerősítve élnek,
Megtanulják magukat szeretni.
Ha a gyerekek elfogadva és barátságban élnek,
Megtanulják megtalálni a szeretetet a világban!"

Dorothy Law Holte: Egy élet a kezedben