Elsősök beíratása 2024/2025

TISZTELT SZÜLŐK!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a leendő elsősök beiratkozása a 2024-2025. tanévre 2024. április 18-án és 19-én lesz 8:00 és 19:00 óra között. A beíratást kizárólag személyesen lehet megtenni. Kérjük önöket, hogy a várakozás elkerülése érdekében egyeztessenek időpontot titkárságunkon!

Kapcsolat: +36 96 428-033, +36 20 262 4393

2024. március 27-én (szerdán) megnyílik a beiratkozás szülői felület (BÁI), amelyben lehetőségük lesz arra, hogy előzetesen beküldjék gyermekeik adatait, ezzel meggyorsíthatják a beiratkozás folyamatát.
Segítség a kréta beiratkozási felületének használatához a következő linken: Szülői tájékoztató

Beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• személyi igazolvány
  • lakcímkártya
  • gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • szakvélemény szakértői bizottság (SNI, BTMN)
  • rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény határozat, egyéb határozat

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a tanköteles korba lépő gyermeket a szülő köteles beíratni a lakóhelye szerint illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára. Amennyiben a választott iskola igazgatója a gyermek felvételét elutasító döntést hoz, a szülő a gyermekét a döntés véglegessé válását követő öt napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára.

A beiratkozással kapcsolatos döntés: a 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 23. (3) bekezdése alapján az iskola igazgatója a felvételi eljárásban a felvételről tanulói jogviszonyt létesító vagy a kérelmet elutasító döntést hoz. A kérelemnek helyt adó döntést az iskola igazgatója írásban közli a szülővel. Az iskola igazgatója tanuló felvételének megtagadásáról határozat formájában dönt, melyet szintén írásban közöl a szülővel.

A jogorvoslati eljárás: az Nkt. 37. (2) bekezdés szerint az iskola döntése ellen a szülő — a közléstől, ennek hiányában a tudomására jutásától számított tizenöt naptári napon belül a tanuló érdekében jogorvoslati eljárást indíthat. A 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 83. (5) bekezdés alapján a jogorvoslati eljárásban a kiskorú tanulót szülője képviseli.

Az Nkt. 37. (3) bekezdés a-b) pontjai alapján a fenntartó jár el, és hoz másodfokú döntést a tanulói jogviszony létesítésével kapcsolatban jogszabálysértésre vagy érdeksérelemre hivatkozással benyújtott jogorvoslati kérelmek tekintetében.