Könyvtár

„... Mindnyájunknak - felnőtteknek és gyerekeknek, íróknak és olvasóknak - kötelességünk ábrándozni. Kötelességünk használni a képzelőerőnket. Könnyű úgy tenni, hogy úgysem tudunk semmin sem változtatni, hogy olyan világban élünk, amelyben a társadalom jelent mindent, az egyén pedig teljességgel jelentéktelen: csak egy atom a falban, egyetlen rizsszem a végtelen rizsföldeken. Az igazság azonban az, hogy az egyén újra és újra megváltoztatja a világát, az egyének teremtik meg a jövőt, méghozzá azzal, hogy elképzelik: a dolgok másként is lehetnek... "

Neil Gaiman : Miért függ a jövőnk a könyvtáraktól, az olvasástól és az ábrándozástól? / részlet

KÖNYVTÁROSOK

Szabó Lívia könyvtárvezető
Klesitz Piroska könyvtáros

KÖLCSÖNZÉS

Hétfő – Csütörtök: 8.00-11.30 / 12.30-15.00
Péntek: 8.00-11.30 / 12.30-14.00

SZIRÉN Integrált Könyvtári Rendszer ⇒

SZOLGÁLTATÁSOK

Kölcsönzés
Tájékoztatás
Helyben olvasás, kutatómunka
Bibliográfiai és adatszolgáltatás
Könyv- és könyvtárhasználati órák tartása tanterv szerint
Könyvtárhasználatra épülő órák előkészítése, szervezése
Könyvtári rendezvények szervezése
Nem hagyományos dokumentumok helyben használata
Számítógépes informatikai szolgáltatások biztosítása