Győri Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és
Iparművészeti Szakgimnázium 

kmamk 1

Rajzoltak nekünk! - nyertes pályázat

 

22 ÚJ KÖNYV A GYŐRI KOVÁCS MARGIT ISKOLÁBAN 
KISALFÖLD.HU  / ⇐ kattintson a linkre


Az iskolai könyvtár az a hely, ahol a 21. század fiataljai biztosan találkozhatnak könyvekkel. Azért, hogy a diákok úgy érezzék, megéri a könyvtárba bemenni, alapvetően fontos, hogy a könyvtárak friss és a diákok számára izgalmas, vonzó állománnyal rendelkezzenek. A Rajzoltak nekünk pályázaton elnyert támogatással 22 kötet kortárs gyermek- és ifjúsági irodalommal gyarapodott a győri Kovács Margit iskola könyvtárának állománya

A Pagony Kiadó Rajzolj nekem! című jótékonysági akciója során több mint félmillió forint gyűlt össze, melyet a kiadó megduplázott, és a Könyvtárostanárok Egyesületével (KTE) együttműködve 1.077.000 forintot osztott szét 10 iskolai könyvtár között. A nyertesek egyenként 107 ezer forint értékben válogathattak a Pagony Kiadó és a Tilos az Á Könyvek kiadványai közül. 

A válogatás közösségi tervezéssel történt, a diákok bevonásával, hiszen fontos, hogy olyan könyvekkel gyarapodjon állományuk, amelyeket szívesen olvasnak, kedvelnek a gyerekek. A leglelkesebb, legaktívabb 22 diákkal tanév végén megalapították a Könyvmolyok csapatát, elhatározva, hogy több program, megmozdulás alkalmával is folytatjuk a szoros együttműködést. Első nagyobb programjuk az alakuló tanévzáró buli volt, játékos vetélkedővel egybekötve. 

 

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ.
Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába.