Győri Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és
Iparművészeti Szakgimnázium 

kmamk 1

Jól zártuk a tanévet! - nyertes pályázat

 


JÓL ZÁRTUK A TANÉVET - EGY NYERTES ISKOLAI KÖNYVTÁRI PÁLYÁZATRÓL
GYŐR+
/ ⇐ kattintson a linkre!

Az iskolai könyvtár az a hely, ahol a 21. század fiataljai biztosan találkozhatnak könyvekkel. Azért, hogy a diákok úgy érezzék, megéri a könyvtárba bemenni, alapvetően fontos, hogy a könyvtárak friss és a diákok számára izgalmas, vonzó állománnyal rendelkezzenek. A Rajzoltak nekünk pályázaton elnyert támogatással 22 kötet kortárs gyermek- és ifjúsági irodalommal gyarapodott könyvtárunk állománya a győri Kovács Margit Iskolában.

A Pagony Kiadó Rajzolj nekem! című jótékonysági akciója során több mint félmillió forint gyűlt össze, melyet a kiadó megduplázott, és a Könyvtárostanárok Egyesületével (KTE) együttműködve 1.077.000 forintot osztott szét 10 iskolai könyvtár között. A nyertesek egyenként 107 ezer forint értékben válogathattak a Pagony Kiadó és a Tilos az Á Könyvek kiadványai közül. 

A válogatás közösségi tervezéssel történt, a diákok bevonásával, hisz fontos, hogy olyan könyvekkel gyarapodjon állományunk, amelyeket szívesen olvasnak, kedvelnek a gyerekek. A leglelkesebb, legaktívabb 22 diákkal tanév végén megalapítottuk a Könyvmolyok csapatát, elhatározva, hogy több program, megmozdulás alkalmával is folytatjuk a szoros együttműködést. Első nagyobb programunk az alakuló tanévzáró buli volt, játékos vetélkedővel egybekötve.

Köszönjük a Pagony Kiadó és a Könyvtárostanárok Egyesülete támogatását!
A Kossuth Rádió Vendég a háznál című műsorában elhangzott riport rólunk is szól. (2023.03.27.) https://nava.hu/id/4068477/  ⇐ hallgassa meg!

Látogassák meg a GYŐR+ oldalát (fenti link), illetve hallgassák meg a könyvtárunkban készült riportot! 

 

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ.
Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába.