Győri Kovács Margit Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és
Iparművészeti Szakgimnázium 

kmamk 1

Vöröskeresztes gyűjtés 2022


Intézményünk együttműködik a Magyar Vöröskereszt Győr-Moson-Sopron Megyei Szervezetével az orosz-ukrán háborús helyzet menekültjei számára történő adománygyűjtés kapcsán.

Arra kérjük a gyerekeket, hogy szülői segítséggel, egy zacskóba pakoljanak bele olyan tisztasági szereket, amire szüksége lehet azoknak az embereknek (gyerekek, felnőttek), akik a háborús helyzet miatt otthonukat elhagyni kényszerülnek. Ezekbe a zacskókba kis kiszerelésű tisztálkodási-higiénés szereket várunk (fogkefe, fogkrém, szappan, tusfürdő, krém, tisztálkodókendő, borotva, hab, egészségügyi betét, stb.), amiket a bajbajutottak bármely körülmények között tudnak használni.
Továbbá arra kérjük az iskolás gyermekeket, hogy lehetőség szerint készítsenek egy-egy rajzot, kedves üzenetet, amivel a bajba jutottaknak egy kis lelki támogatást tudnak nyújtani és tegyék a zacskóba.
Kérjük, hogy hívják fel a gyermekek figyelmét, hogy a rajzaik a Vöröskereszt hét alapelvének (Emberiesség, Pártatlanság, Semlegesség, Önkéntesség Függetlenség, Egyetemesség, Egység) figyelembevételével készüljenek.
A csomagokat az osztályfőnököknek lehet leadni, a Magyar Vöröskereszt fogja majd elszállítani.
Köszönjük a segítségüket!

 MagyarVoroskereszt 2022

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ.
Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába.