Vöröskeresztes gyűjtés 2022

Intézményünk együttműködik a Magyar Vöröskereszt Győr-Moson-Sopron Megyei Szervezetével az orosz-ukrán háborús helyzet menekültjei számára történő adománygyűjtés kapcsán.

Arra kérjük a gyerekeket, hogy szülői segítséggel, egy zacskóba pakoljanak bele olyan tisztasági szereket, amire szüksége lehet azoknak az embereknek (gyerekek, felnőttek), akik a háborús helyzet miatt otthonukat elhagyni kényszerülnek. Ezekbe a zacskókba kis kiszerelésű tisztálkodási-higiénés szereket várunk (fogkefe, fogkrém, szappan, tusfürdő, krém, tisztálkodókendő, borotva, hab, egészségügyi betét, stb.), amiket a bajbajutottak bármely körülmények között tudnak használni.
Továbbá arra kérjük az iskolás gyermekeket, hogy lehetőség szerint készítsenek egy-egy rajzot, kedves üzenetet, amivel a bajba jutottaknak egy kis lelki támogatást tudnak nyújtani és tegyék a zacskóba.
Kérjük, hogy hívják fel a gyermekek figyelmét, hogy a rajzaik a Vöröskereszt hét alapelvének (Emberiesség, Pártatlanság, Semlegesség, Önkéntesség Függetlenség, Egyetemesség, Egység) figyelembevételével készüljenek.
A csomagokat az osztályfőnököknek lehet leadni, a Magyar Vöröskereszt fogja majd elszállítani.
Köszönjük a segítségüket!

MagyarVoroskereszt 2022